RSS
 

Zaznajom się z kilkoma wskazówkami – w głównej mierze jeżeli jesteś młodym kierowcą

13 kwi

Jazda jest zdolnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, albowiem wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności w trakcie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest zobowiązywany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

Podczas nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących zdobyć prawo jazdy spostrzec można, że większość stanowią młodzi ludzie. To niejednokrotnie osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niewystarczających zdolności do brawury. Ażeby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wzmiankami – szczególnie jeśli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Stroń od decentralizujących Cie osób i rzeczy. Odnotować można, że większość wypadków zdarza się kiedy kierowca nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać kierowcę.

Wyśpij się przed wyprawą. Jeżeli jesteś ospały lub nie dospałeś to lepiej stronić od jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest zaśnięcie kierowcy za kierownicą.

Nie należy prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś kolegę, żeby Ci w tym pomógł.

Stroń od wszelakich innych czynności. Podczas jazdy skupiaj się tylko na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać makijaż itp.. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Artykuł powstał dzięki dowóz paliwa Pyrzowice

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Wskazówki dla kierowców

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.