RSS
 

Rady jak przyszykować samochód do zimy

13 kwi

Zimowa aura może okazać się trudna dla Twojego auta, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu by zweryfikować, że będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przygotować auto przed czasem. Poprzez to można dokonać ważnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

Pielęgnacja z zewnątrz

Chociaż trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, trzeba także zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd detalicznemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, aby chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Kiedy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, powstaje mgła lub śnieg trzeba utwierdzić się, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W taki sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że delikatne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Utwierdź się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, by założyć opony zimowe – głównie jeśli mieszkasz na obszarach górskich. Opony zimowe działają świetnie w oblodzonych bądź zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, lecz również mogą być warte inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie w czasie złej pogody.

Mam nadzieję, że te parę punktów przypomni Ci co trzeba uczynić przed zimą.

Wpis napisany dzięki pomoc drogowa Wieszowa

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Wskazówki dla kierowców

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.