RSS
 

Parę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym wypadkom

13 kwi

Statystyki wskazują, że wypadki powodują w większości wypadków osoby młode. Głównym powodem jest bezmyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeżeli tylko kierowca zachowa właściwą uwagę. Wyrazistą rzeczą jest, aby każdy kierujący był osobą odpowiedzialną.

Oto parę cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kraksom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapominaj, ze w trakcie jazdy kompletna Twoja czujność powinna być oddana na poradzenie. Łatwo jest się rozproszyć tym co dzieje się w samochodzie, lecz kierowca powinien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, dlatego powinno się powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Unikaj pogaduszek przez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki zbyt często. Chociaż to nie wskazane, by w aucie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeśli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nazbyt często. Przyszykuj listę ulubionych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do codziennego użytku.

Nigdy nie pij alkoholu w aucie. W taki sposób dochodzi do wielu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą wiele niebezpieczeństw, ale można też stracić prawo jazdy. Jeśli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, że samochód jadący z duża prędkością wzmaga ryzyko wypadków, wobec tego należy zawsze przestrzegać ograniczeń szybkości.

Wpis powstał dzięki laweta Świerklaniec

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Wskazówki dla kierowców

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.